Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Вести на телевизија Сител
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

Вести на телевизија Сител

Утрински вести :
Добро јутро поштовани гледаоци ви пратите пропагандни програм Српске социјалистичке странке Слободана Милошевича намењен граџанима Бановине Вардарске .

До’ро утро почитувани гледачи вие сте на висинската програма на вашата непристарасна телевизија .
Сител екслузивно дознава :
А се сеќаате ли кога Бранко и СДСМ крадеа ѓубриња ни заедни .....
Домашни вести :
Утрови нема позбалежителни активности на Владата бидејќи премиерот спие до 12 часот а тоа е последица на неговата макотрпна посветена работа 24/7
Вести од Македонија :
Почна летното пасење на овците на Шар планина
Вести од светот :
Еден Кинез денес почина од старост .


Пладневни вести :
Добар дан поштовани гледаоци ви пратите пропагандни програм Српске социјалистичке странке Слободана Милошевича намењен граџанима Бановине Вардарске .

До’ар ден почитувани гледачи вие сте на висинската програма на вашата непристарасна телевизија .
Сител екслузивно дознава :
А се сеќаате ли кога Бранко и СДСМ крадеа ѓубиња ни едни ....
Домашни вести :
Премиерот присуствуваше на свеченото пуштање во употреба на нов споменик нарачан од Италија во вредност од 418 милијони евра со кој граѓаните на Македонија немаат врска бидејќи се земени како кредит од меѓународните банки и кој Македонија ќе треба да враќа после две години со камата од 25 проценти . Тоа е уште една работна победа каква немаше во време на владеење на ѓубрињата од СДСМ кога ништо не е работеше .После свеченоста премиерот и делегацијата отидоа на работен ручен каде ораа копаа и ручаа .
Вести од светот :
Една Французинка си го скрши ноктето .

Вонредни вести :
Добар дан поштовани гледаоци ви пратите пропагандни програм Српске социјалистичке странке Слободана Милошевича намењен граџанима Бановине Вардарске .
Сител екслузивно дознава Љубчо и Бранко направиле коалиција . Според експертите што ги консултираше нашата редакција составена од Павловиќ Латас тие потвдрија дека не станува збор само за обична коалиција туку во прашање е и љубавна врска меѓу овие двајца за кој во најскоро време се очекува да склучат ѓеј брак . Експетртите ги потврдија нашите сомневања дека и двајцата имаат вошки .

Исто така нашата телевизија екслузивно дознава дека премиерот присуствуваше на поставувањето на нов споменик нарачан од тунгузија во вреднист од 715 милијони евра кој се обезбедени како кредит од меѓународните банки под поволни улови и кој граѓаните свечено ќе ги враќаат после две години со камата од само 30 проценти .Ова е уште еден голем работен успех на Владата и премиерот Црна Гуја Величенствениот за разлика од времето кога владееја ѓубрињата Бранко и Љубчо и кога ништо не се работеше .

Вечерни вести :
Добро вече поштовани гледаоци ви пратите пропагандни програм Српске социјалистичке странке Слободана Милошевича намењен граџанима Бановине Вардарске

До’ро вечер почитувани гледачи вие сте на висинската програма на вашата непристарасна телевизија .
Сител екслузивно дознава :
А се сеќаате ли кога Бранко и СДСМ крадеа ѓубиња ни едни ....
А се сеќаате ли кога Љубчо крадеше ѓубре ни задно ...
Домашни вести :
Премиерот пристусутвуваше на свечено пуштање во употреба на ливада со дива треба наречена пиреј . Со тоа Македонија активно се вклучи во акцијата за разубавување на планетата . Дивата трева на ливадата чини 627 милијони евра кој пари се префрлени на непознат добавувач . Парите се обезбедени како кредит под поволни услови кој ќе се враќаат после три години .Тоа е уште една голема работна победа на Владата за разлика од времето на ѓубрињата Бранко и Љубчо кога само се крадеше и ништо не се работеше .
Вести од светот :
Во САД некој и го украл паричникот на некоја чесна граѓанка .


07-07-2012, 06:22 PM
Reply
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#2

А сега нај нај новите вести почитувани гледачи :

Сител екслузивно дознава :
А се сеќаате ли кога Бранко и СДСМ крадеа ѓубиња ни едни ....
А се сеќаате ли кога Љубчо крадеше ѓубре ни задно ...
Домашни вести :
Денес премиерот треба да присуствува на уште една работна победа а тоа е најновиот спот каде се прикажува како СДСМ си донесе Закони за приватизација за да краде .Спотот чини 250 000 евра кој пари се земени под поволни услови од странски банки Ѓубрињата од СДСМ одржаа прес конференција на која неосновано го обвинија Величенствениот Премиер дека е лудост да се фрлаат пари за такви глупости кога во Македонија владее рекордна сиромаштија и невработеност . Ние од нашата и ваша непристарасна телевизија си зедовме за право да им одговориме на ѓубрињата од СДСМ како нашиот Воџа не би се замарал со такви баналности и глупости од опозицијата . Имено на ѓубрињата од СДСМ не им е јасно дека сите кредити и задолжувања кон странство за споменици и други драпешници се во склад со позитивнитте Законски одредби .А тоа што државната ревизија открила криминал и незаконитост во набавките на Владата значи само едно дека се комуњари и дека Собранието веднаш треба да донесе Закон за да ги смени друг пат да не се доставуваат такви извештаи .
Вести од светот :
Една жаба скокна во барата .
08-07-2012, 10:25 AM
Reply
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#3

А сад поштовани гледаоци имамо посебну част да Вам претставмо нову најавну шпицу наше и ваше телевизије Сител :

SPREMTE SE SPREMTE CETNICI

Такоѓе поштовани гледаоци имамо посебну част да објавимо да је наш и ваш главни и одговорни уредник Сител телевизије Дража Павловиќ - Чича који је уједно и Војвода Српског четничког покрета у Бановини Вардарској објавио други део своје книње о јунаштву четника у бановини Вардарској .
Рецензент књиге је позната новинарка из Грчке позната као Мирка Велинопулос.
У најновијој књиги објашњава се како се Срби и Грци у Бановини Вадарској бране идентитет граџанима Бановине Вардарске у најновије време и њихову бобру са издајицама и петоколонашима .
17-07-2012, 12:40 PM
Reply