Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 2.75 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Цар Самоил
Author Message
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3

(05-02-2011, 07:36 PM)Biljana Wrote: Афион, да не шпекулираш?
Да не мислиш на Прокопиевата тайна историйа?

Se_klanjam
Резил се извинувам за грешката иако мислев на Кесариски Прокопиј ,јас напишав Скилица.

Ти благодарам билјана за тоа што ме исправи и се надевам дека ќе го примиш извинувањето.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
05-02-2011, 07:48 PM
Reply
Biljana
Unregistered

 

Всякак ще ти го приема.

Значи Чемерко от другия възскърснат вече форум ми твърди, че Яхъя и Асохиг не се броят.
Ти какво ще кажиш?

Ако тия не се броят ги имам и многу други автори.

За тебе, знаеш всякога ще се потрудя и ще ги найда и най тайните извори!!!05-02-2011, 08:09 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3

(05-02-2011, 08:09 PM)Biljana Wrote: Всякак ще ти го приема.

Значи Чемерко от другия възскърснат вече форум ми твърди, че Яхъя и Асохиг не се броят.
Ти какво ще кажиш?

Ако тия не се броят ги имам и многу други автори.

За тебе, знаеш всякога ще се потрудя и ще ги найда и най тайните извори!!!
И еден грчки автор напиша една книга за грците како мешана нација,а во книгата даде едно многу оригинален текст кој го споредуваше со претходно објавуваните,во кој имаше доста невистини.

Книгата „Мешана нација„ е многу добра книга.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
05-02-2011, 08:29 PM
Reply
Biljana
Unregistered

 

Тука се разправяме за Самуил и неговото царство.
Не йа мешай тука мешаната нацийа.

05-02-2011, 09:17 PM
Reply
veritas Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,691
Joined: Feb 2010
Reputation: 7

За Сърбите Самуил е български цар.
23-03-2011, 06:48 AM
Reply
Guest
Unregistered

 

Inaku kako sto mozam da zabelezam od mnogute knigi sto gi imam procitano za Vizantija nikade ne pisuva za srednovekovna Makedonska drzava. Having taken a wife he sired a son whom he named Chvalimir. During his reign the Greeks did not dare approach that land. Quote these posts now or deselect them. This process is used to prevent automated posts.Ако жадувате да станете слаби и елегантни: <a href="http://ameritekslim.com/index/naj_kratkijat_urok_po_zdravoslovno_hranene/0-34">как да отслабна </a>
31-05-2011, 09:26 AM
Reply
hectorlast
Unregistered

 

(30-10-2010, 10:45 PM)Зора Wrote: Ммм, прaвото име не му е Їон Влaдислaв ?

Прличев ?
Точно е! Во Бугарската машка гимназија во Солун Music3

Исто така тоj соработува со Бугарските цариградски весници и списанија, каде што се пишува само на Македонски јазикSmajlito

http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%8...0%B5%D0%B2
24-07-2012, 08:22 PM
Reply