Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
nescafe Offline
Member

(09-01-2013, 06:17 PM)Топорчо Wrote: Николай и Никола – на Свети Никогаш?

Неславен крај на „романтичната“ љубов

http://www.time.mk/read/77ecb9058c/496c6...index.html

Много интересно есе. Понякога ми се струва, че за някои хора от Македония отношението към България може да се опише по-добре с клинични, медицински термини - в случая имаме класическа, като по учебник, homosexual anxiety.

Става дума за тревожност, когато не си уверен в собствената си идентичност (в случая - не точно сексуална) и това те кара постоянно да си задаваш фундаментални въпроси - "такъв ли съм или не съм". Да се вглеждаш в дребни житейски детайли, като например как сядаш на стола, как си кръстосваш краката ("такъв ли съм или не съм"!!!!), докато по-простичките хора простичко си сядат и само се понаместват, ако им убива. Да се отнасяш с внезапна злоба към хората, които разпознаваш като грешни, като подсъзнателно се надяваш, че ако ги унищожиш или унизиш тях, ти самият ще потвърдиш собствената си правилна идентичност ("не, не, аз не съм от тях"). Внезапни пристъпи на паника. Страхове.

Спокойно, тези неща се лекуват. Авторът може да пробва на гугъл homosexual anxiety, да замести сексуална с етническа идентичност, да види какви лекарства се предписват и да се успокои. Това са си съвсем нормални болежки в модерните общества, нямаме основание за тревога.
12-01-2013, 06:19 PM
Reply

Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by nescafe - 12-01-2013, 06:19 PM