Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Gnoj Offline
кабадаја

Чекајќи ја Атина, се разбуди Софија

Денеска во Софија ќе се одржи експертска конференција на тема „Каде оди Република Македонија?“, за која иницијатор е европратеникот Евгениј Кирилов. На дебатата ќе присуствуваат академикот Георги Марков, професорот Андреј Пантев (историчар) и уште неколку европратеници, академици и универзитетски професори.

Во врска со:

Показваме жълт картон на Македония, готвим и червения

Нека ние да не бъдем като гърците - да вдигаме направо червен картон, макар че македонците заслужават
...
Това води до една историческа диагноза - да бъде македонец по националност. Те са раздвоени - всяка сутрин си говорят в огледалото „Аз съм македонец. Аз мразя България", изтъкна акад. Георги Марков.
...
там да си македонец е въпрос на професия

---------------------

iavorski | 22.06.2012 15:53
Те са раздвоени - всяка сутрин си говорят в огледалото „Аз съм македонец. Аз мразя България", изтъкна акад. Георги Марков.

Тоя ми е интересно колко пъти е ходил в Македония.
Два-три пъти годишно ходя в Охрид и един човек не чух досега да каже нещо против българите, да ме изгледа накриво или да ми направи нещо на кола.
Виж в БГ ми се е случвало и кола да ми надерат, и да ме секат по софийските улици и какво ли още не.
А разликата ме жду официалната македонска политика и това какво мислят хората е огромна. Точно както е и при нас.
Let me hear you make decisions without your television.
(This post was last modified: 22-06-2012, 02:11 PM by Gnoj.)
22-06-2012, 02:09 PM
Reply

Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Gnoj - 22-06-2012, 02:09 PM