Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak

Сметнах за уместно след повече от 4 месеца събиране на статистическа информация да се опитам да направя обобщение на събраната информация. Оказа се по-трудно отколкото очаквах. Коя статия да определиш като негативна , коя като позитивна , коя неутрална.Стремял съм се да бъда максималко обективен и всеки друг е добре дошъл сам да си направи аритметиката и изводите

НЕГАТИВНИ - статии в , които Българие е представена в негативна светлина , в които се акцентира за нещо лошо , нередно - 125 на брой или 77,63 %

НЕУТРАЛНИ - такива в които се съобщава примерно за нечие посещение, или някоя важна случка - стъпване в длъжност на нов президент да речем, информация без допълнителни коментали - 25 на брой или 15,52%

ПОЗИТИВНИ - 11 на брой - 6,87% - тук бях затруднен. Например новината , че в България бил произведен първият пътнически автомобил трябваше да я сложа тук иначе накрая щеще да остане на 0 % Icon_razz

ПС - правя също така уговорката , че едва ли съм успял да изкарам всички новини и статии за България, защото аз не чета всеки вестник или портал , а ползвам гугъл.
Без Ботев няма България
(This post was last modified: 25-03-2012, 11:44 AM by Топорчо.)
25-03-2012, 11:41 AM
Reply

Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 25-03-2012, 11:41 AM