Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#3


Датум: 10.11.2011, 10:25

„Јуропиан воис“: Старите членки на ЕУ се виновни за кризата

Весникот нагласува дека во одредена мера новите членки Бугарија и Романија претставуваат разочарување во сферите како корупцијата, судскиот систем, односот кон Ромите и други проблеми. - Но да се оспорува целото проширување поради тие проблеми е нелогично. Бугарија и Романија немаше да исчезнат од географските мапи, доколку нивниот прием беше одложен. А надвор од ЕУ нивните реформи ќе беа поспори. Но во секој случај не се Бугарија и Романија тие кои се закануваат на иднината на Европа, на заедничкиот пазар и мирот, констатира „Јуропиан воис“.

......

http://www.dnevnik.com.mk/default.asp?It...254EC6D7C5
10-11-2011, 07:48 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 10-11-2011, 07:48 PM