Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 2.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПУБЛИКА
Author Message
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#81

(19-10-2011, 06:42 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(19-10-2011, 04:22 PM)Makedonec Wrote:
(19-10-2011, 02:53 PM)hristo Wrote: Како кандидат на македонски граѓани . Малку логика. Ако Бугарите ни бегаат, тогаш се наметнува логичен заклучок дека разбрале дека форумот не е пробугарски. Второ, по број на присатни форумџии, значи активни и пасивни, КОТЛЕ се наметнува како еден од најпосетените форуми за Македонија. Па, еве, земи се ти за пример. Иаку спориш постојано со Јордана, ти сепак си присатен на КОТЛЕ, што ке каже дека и ти разбираш дека КОТЛЕ е најреспектираниот и најавторитениот политички форум за Македонија. Инаку, одамна би го напуштил.

hristo ова си го треснал сега...и никогаш повеќе....немој не си го руши кредибилитетот....

п.с нека ти даде Јордан статистика да видиш дали и колку адреси од Македонија го посетуваат.....т.е да не речам форумов 90% е читан од бугарски адреси....а тоа кажува доволно.Македонецу зошто јас да давам податоци. Влези на Аlexa и ке ги добиеш податоците.
На форумот се проретчија и Бугарите, грото што останаа се демократи и коректни во дискусиите, дискутираат со аргументи.
Ме чуди Македонецу упорноста да докажете дека форумот не е читан во Македонија па одите и во такви глупости да манипулирате и со Аlexa.


Оваа се денешни податоци:

Quote:Site Information for kotle.ca Get Details .
Alexa Traffic Rank: 929,834 Traffic Rank in MK: 567 .


Site Information for macedonians.tv Get Details .
Alexa Traffic Rank: 1,641,709 Traffic Rank in MK: 676 .


Македонецу оваа е чудно:

посетеноста на Котел е подју 500 и 700 посетители дневно:
551 users active today

Воденица има дневна посетеност помеѓу 800 и 1000
Моментално активни корисници: 924


Аlexa дава сосема друго рангирање

Абе Јордане, каква паралела правиш помеѓу Котле и Воденица!? Само квантитативна! А, кај е квалитетот? Тоа исто како да играат Работнички и Трубарево ( Воденица) и Барселона и Манчестер Јунајтед ( Котле)Yea

19-10-2011, 07:14 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#82

(19-10-2011, 07:12 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(19-10-2011, 06:42 PM)ЈорданПетровски Wrote: посетеноста на Котел е подју 500 и 700 посетители дневно:
551 users active today

Воденица има дневна посетеност помеѓу 800 и 1000
Моментално активни корисници: 924


Аlexa дава сосема друго рангирање
Хахаа види го Јордан накаде ги с`ска своите бугарски загари...
Дневната посетеност на Котле е фризирана бројка, како и ранкот на Алекса.Ке ми објасниш ли како може да се фризираат посебните ИП адреси за да го заебеме Аlexa. Аlexa така брои. Влези сто пати денеска, регистриран ти е еден влез од таа ИП адреса. Затоа не се брише твоето присуство во 24 часа, иако си се исклучил .
19-10-2011, 09:11 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#83

Na soodvetna tema postaviv link do eden dosta upaten tutorijal kako da se nashminka rejtingot kaj Alexa. Bidejki obozhavash lugje da ti povtoruvaat raboti, ovojpat kje ti go uskratam zadovolstvoto i kje te pushtam sam da ja najdesh temata.
A za odlogiranite korisnici koi se prikazhani kako logirani, da go sfatam toa kako samopriznanie deka si gi shminkate statistikite ili na mene dojde red da ja prikacham slikata "Attention manipulation"?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
19-10-2011, 10:12 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#84

(19-10-2011, 09:11 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(19-10-2011, 06:42 PM)ЈорданПетровски Wrote: посетеноста на Котел е подју 500 и 700 посетители дневно:
551 users active today

Воденица има дневна посетеност помеѓу 800 и 1000
Моментално активни корисници: 924Гледам Коњанику англискиот ти е слаба страна, па да ти преведам што значи : users active today - корисници активни денес19-10-2011, 10:45 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#85

Gledam jas logikata ti e slaba strana. SAMIOT mi kazha deka 24 chasa kje stojam logiran od koga kje se odlogiram od Kotle. Today? Which day?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
19-10-2011, 11:29 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#86

Logikate tebe ti e mnoogu slaba strana. Treba da pominat 24 chasa od moeto posledno odlogiranje za da bidam simnat od listata logirani. Toa samo ti shto otkri. A za shminkanoto...
Ama tuka mi predesh za logirani korisnici denes. Tipichno vo tvoj stil, koga nema shto da kazesh, vikash "vidi ptica"...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
19-10-2011, 11:33 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#87

(19-10-2011, 11:33 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Logikate tebe ti e mnoogu slaba strana. Treba da pominat 24 chasa od moeto posledno odlogiranje za da bidam simnat od listata logirani. Toa samo ti shto otkri. A za shminkanoto...
Ama tuka mi predesh za logirani korisnici denes. Tipichno vo tvoj stil, koga nema shto da kazesh, vikash "vidi ptica"...Неможам да поверувам дека толку многу ти е мерак да манипулираш со толку јасни работи. Сега по форумскиот календар и часовник е 19-10-2011, 04:43 ПМ, значи да заврши денот и да отпочне ново одбројување, остануваат околу 7 часа.
(This post was last modified: 19-10-2011, 11:51 PM by ЈорданПетровски.)
19-10-2011, 11:51 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#88

(15-10-2011, 11:24 PM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:ДАЛИ Е НАПОВИДОК НОВА ЦЕНЗУРА ВО МПМ МАКЕДОНИЈА ???????

Сабота, 15 Октомври 2011 13:41

„ПУБЛИКА„НЕ ИЗЛЕЗЕ

Денес на киосците ширум Македонија дневниот весник „ДНЕВНИК„ осамна без својот додатен саботен прилог – неделник „ПУБЛИКА„.

Дали има нови цензурирани недоразбирања внатре во МПМ Македонија ,или е нешто друго ? Пред некој месец МПМ Македонија најави намалување на вработените во дневниот весник „Утрински весник„ кој не беше многу мек кон власта . На кого сега му попречи „ПУБЛИКА„ и кој не се сеогласува со уредувачката политика на „Публика„ не се знае , или можеби МПМ поради повторно „штедејне„ ќе ја укине „Публика„ . Се обидовме да стапиме во контакт со Уредникот на публика Г-дин Бобан Нонковиќ но на неговиот мобилен телефон никој не одговори . Која ќе биде судбината на публика останува да видиме
Дали срекјавате текстови на Бобан Нонковиќ во подлистокот на ДНЕВНИК , ПУБЛИКА.
29-11-2011, 11:40 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#89

Имаше едно интервју во сабота со градоначалникот на Охрид, не ми текнува дали беше во Дневник или во Публика. А пред две недели во Публика имаше текст за локалните избори.

30-11-2011, 04:29 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#90

(02-09-2011, 05:41 PM)ЈорданПетровски Wrote: Кога ке се го составам твоето размислување и делот од одговорот на Барба:


(02-09-2011, 03:40 PM)barba Wrote: druga rabota ako se bara imeto " Ирена РАДОВАНОВИЌ" ke se vidi deka vo minatoto pisuvala za NOVA MAKEDONIJA

eve: http://www.najdi.org.mk/najdi?query=%C8%...reverse=on


се добива вистинската слика.
Јас овие денови направив мала истрага и дојдов до нарачателот.
Нарачателот не е од ДНЕВНИК. Туку нарачателот е Мирка Велиновска. Имено Ирена е сестра на жената на Дарко Јаневски, чуварот на ликот и делото на Мирка. Затоа и прашањата беа толку стручни и не одговараа на нивото на познавање на мојот случај кое можеше да го има Ирена.
Кога Ирена го однела интервјуто, Нонковиќ не дозволил да се објави. Бидејки јас и тој имавме полемика на ФБ во која тој "попи патос". Суете е суета.
Со Мирка имаме нови но истари сметки за расчистување. Старите се од времето кога беше уредник на УДБИНОТО гласило ПУЛС. Мирка Велиновска 92/93 година во ПУЛС најавуваше кој е за отстрел, кого УДБа треба да го гони. За мене објави текст полн со лаги. Односно дека сум најголем извозник на обоени метали и дека за кратко време сум заработил околу 10 милиони долари. Се обидов да ја добијам на телефон за да ја замолам да објави мој демант. Не сакаше да ми одговори на повиците а не пак да објави демант. Новите сметки се нашите написи за нејзината "ОПЕРСКА" кариера, разоткривањето на нејзината улога околу подготовката на Македонците за прифаќање на промена на името, ПРЕКАР како таа научно го крсти.
Дали е само идеја на Мирка или прсти имаат замешано и чичковците што ги пишуваат нотите по кои пее Мирка ке се знае набргу. Јас типувам на оваа второво. Мирка само го отпеа онаа што и го дадоа.
ИП-еата се ракопис на чичковците. Или не е така Барба.И што е "чудно" пак Ирена почна пишува за Нова Македонија:

Quote:Љубчо Георгиевски во редот со Џорџ Атанасовски


Што ново можат да понудат политичари со изминат рок? Едно големо ништо. Затоа и беа „бојкотирани“ од седмата сила. Излитената фраза „трет пат“ оди заедно со папагалски повторуваните излитени фрази на посочените политичари - дека во Република Македонија нема демократија, дека власта нема намера да го реши спорот со Грција и дека проектот „Скопје 2014“ не бил добар. И толку

[Image: irenaradovanovik-nova%5B3%5D.jpg]
Настанот што доби мал публицитет беше најавената коалиција меѓу Љубчо Георгиевски, Андреј Жерновски, Стојанче Ангелов и претставник од Обединети за Македонија. Незаинтересираноста на медиумите за прес-конференцијата, според Георгиевски, е доказ за медиумскиот мрак. Но дали е во прашање мрак или мракот настана од понудата што се нуди како трет пат? Веројатно е ова второто. Што ново можат да понудат политичари со изминат рок? Едно големо ништо. Затоа и беа „бојкотирани“ од седмата сила. Излитената фраза „трет пат“ оди заедно со папагалски повторуваните излитени фрази на посочените политичари - дека во Република Македонија нема демократија, дека власта нема намера да го реши спорот со Грција и дека проектот „Скопје 2014“ не бил добар. И толку. Четворицата се до тој степен неинтересни за јавноста, што дури и да понудат бомбастични решенија за овие проблеми (а не нудат), тоа ќе мине како безгласна буква.

Колку за информација, во времето кога Георгиевски беше премиер (а кој сега се пожали дека е бојкотиран од новинарите), прес-конференциите на маргиналците на политичката сцена минуваа исто вака незабележано. Само што тогаш Георгиевски гледаше од високо за воопшто да се заморува со тоа дали Томе Стефановски или некој друг е во првата минута на вестите. Можеби Георгиевски не знае дека тогаш Џорџ Атанасовски правеше прес-конференции со коктел за да ги примами новинарите.
19-05-2012, 12:04 AM
Reply