Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
А1-сега има пари да си ја одблокира сметката!!!
Author Message
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8
#1
exlm 
А1-сега има пари да си ја одблокира сметката!

Но што им значат оние манипулации кои по цели денови одат на А1 дека,ако не се сменела власта дека А1 ќе била затворена....па зарем тие 9милиони кои ги собраа од рекламите....

...зар со тие пари не можат да ги отплатат 3те милионе евра...т.е сумата која мора да ја плати А1 на државата заради неплатениот данок?


Кој кого овдека прави луд???
(This post was last modified: 02-06-2011, 03:34 AM by Makedonec.)
02-06-2011, 03:34 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,091
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

(02-06-2011, 03:34 AM)Makedonec Wrote: А1-сега има пари да си ја одблокира сметката!

Но што им значат оние манипулации кои по цели денови одат на А1 дека,ако не се сменела власта дека А1 ќе била затворена....па зарем тие 9милиони кои ги собраа од рекламите....

...зар со тие пари не можат да ги отплатат 3те милионе евра...т.е сумата која мора да ја плати А1 на државата заради неплатениот данок?


Кој кого овдека прави луд???


Македеонец има уште нешто што е СПОРНО :

1. Како може да работи А1 со месеци со блокирана сметка.

2. Тие 9 милионе требале да бидат уплатени на сметката на А1

Зошто владата односно институциите на системот дозволуваат А1 да работи НЕЗАКОНСКИ??

Кој кого овдека прави луд???
02-06-2011, 04:17 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#3

(02-06-2011, 04:17 AM)ЈорданПетровски Wrote:
(02-06-2011, 03:34 AM)Makedonec Wrote: А1-сега има пари да си ја одблокира сметката!

Но што им значат оние манипулации кои по цели денови одат на А1 дека,ако не се сменела власта дека А1 ќе била затворена....па зарем тие 9милиони кои ги собраа од рекламите....

...зар со тие пари не можат да ги отплатат 3те милионе евра...т.е сумата која мора да ја плати А1 на државата заради неплатениот данок?


Кој кого овдека прави луд???


Македеонец има уште нешто што е СПОРНО :

1. Како може да работи А1 со месеци со блокирана сметка.

2. Тие 9 милионе требале да бидат уплатени на сметката на А1

Зошто владата односно институциите на системот дозволуваат А1 да работи НЕЗАКОНСКИ??

Кој кого овдека прави луд???

Јордане, што се чудиш. Па, се е согласно законите.Smajlito

02-06-2011, 11:21 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,091
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

(02-06-2011, 11:21 AM)hristo Wrote:
(02-06-2011, 04:17 AM)ЈорданПетровски Wrote: Македеонец има уште нешто што е СПОРНО :

1. Како може да работи А1 со месеци со блокирана сметка.

2. Тие 9 милионе требале да бидат уплатени на сметката на А1

Зошто владата односно институциите на системот дозволуваат А1 да работи НЕЗАКОНСКИ??

Кој кого овдека прави луд???


Јордане, што се чудиш. Па, се е согласно законите.SmajlitoХристо, значи целта на Грујовата банда не е да ја затвори А1, ако сакал Грујо да ја затвори А1 ке можел тоа да го стори без проблем и тоа ПОЧИТУВАЈКИ ГО ЗАКОНОТ. Зошто е непочитувањето на законот. Дали имаш одговор.
02-06-2011, 01:35 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#5

(02-06-2011, 01:35 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(02-06-2011, 11:21 AM)hristo Wrote:
(02-06-2011, 04:17 AM)ЈорданПетровски Wrote: Македеонец има уште нешто што е СПОРНО :

1. Како може да работи А1 со месеци со блокирана сметка.

2. Тие 9 милионе требале да бидат уплатени на сметката на А1

Зошто владата односно институциите на системот дозволуваат А1 да работи НЕЗАКОНСКИ??

Кој кого овдека прави луд???


Јордане, што се чудиш. Па, се е согласно законите.SmajlitoХристо, значи целта на Грујовата банда не е да ја затвори А1, ако сакал Грујо да ја затвори А1 ке можел тоа да го стори без проблем и тоа ПОЧИТУВАЈКИ ГО ЗАКОНОТ. Зошто е непочитувањето на законот. Дали имаш одговор.

Христо секогаш има одговор: фиктивна борба помеѓу две сестрински партии ( од Костовки интимно наречени банди), за да создаде лажен впечаток дека политичкиот простор во МК е исполнет за да не се создаде услови за вистинска промакедонска опција.
02-06-2011, 03:24 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,091
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

(02-06-2011, 03:24 PM)hristo Wrote:
(02-06-2011, 01:35 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(02-06-2011, 11:21 AM)hristo Wrote: Јордане, што се чудиш. Па, се е согласно законите.SmajlitoХристо, значи целта на Грујовата банда не е да ја затвори А1, ако сакал Грујо да ја затвори А1 ке можел тоа да го стори без проблем и тоа ПОЧИТУВАЈКИ ГО ЗАКОНОТ. Зошто е непочитувањето на законот. Дали имаш одговор.


Христо секогаш има одговор: фиктивна борба помеѓу две сестрински партии ( од Костовки интимно наречени банди), за да создаде лажен впечаток дека политичкиот простор во МК е исполнет за да не се создаде услови за вистинска промакедонска опција.Затоа КОМИТЕТОТ И ГРУПАЦИЈАТА ниту А1 ниту СИТЕЛ ги прогласува за демократски или пак НЕПРИСТРАСНИ.
02-06-2011, 04:58 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#7

Не можам сега да разберам што е работава. Значи имаат пари да го платат данокот и не го плаќаат. Зошто?
Од друга страна, власта може да ја затвори телевизијата по легален пат и тоа не го прави.
Што се крие зад се ова?
02-06-2011, 07:23 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,091
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#8

(02-06-2011, 07:23 PM)Nikola Wrote: Не можам сега да разберам што е работава. Значи имаат пари да го платат данокот и не го плаќаат. Зошто?
Од друга страна, власта може да ја затвори телевизијата по легален пат и тоа не го прави.
Што се крие зад се ова?
Вистинскиот одговор на оваа прашање ги објаснува сите работи. Од тоа кој "крадецот" па до тоа кој е "заштитникот"
02-06-2011, 08:50 PM
Reply