Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Poll: АКО СДСМ ФОРМИРА ВЛАДА КОЈ ПРВ КЕ БИДЕ УАПСЕН
This poll is closed.
1. Никола Груевски
25.00%
2 25.00%
2. Сашо Мијалков
12.50%
1 12.50%
3. Љубисав Иванов-Ѕинго
25.00%
2 25.00%
4. Зоран Kоњановски
12.50%
1 12.50%
5. Драган Павловиш-Латас
25.00%
2 25.00%
6. Зоран Ставревски
0%
0 0%
Total 8 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 2.8 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
АКО СДСМ ФОРМИРА ВЛАДА КОЈ ПРВ КЕ БИДЕ УАПСЕН
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,072
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Анкетава ке трае до денот на изборите. Ве молам да дадете и причина зошто вашиот кандидат го рангирате на прво место.


Јас гласам за Сашо Мијалков. Причина да го исплашат Грујо деновите до неговото апсење да ми бидат кошмар.
(This post was last modified: 28-05-2011, 10:22 PM by ЈорданПетровски.)
28-05-2011, 10:19 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#2

Јас мислам никој од горенаведените ако веќе победи СДС ќе оди курбан некој друг кој е ОДНАПРЕД можда таксан за курбан а кој е тој си знаат они ќе видиме, ако веќе се оствари да победи СДС, во што не верувам.
28-05-2011, 10:37 PM
Reply
Достоинство Offline
Junior Member
**

Posts: 39
Joined: Apr 2011
Reputation: 3
#3

Ниеден од горенаведениве...туку:

Елизабета К. Милевска
Миле Јанакиески
...
Уште пар други ама џабе, може само да „сонуваме“ за кривична одговорност...

Ќе им следи апанажа, а во меѓувреме, Хорхе Иванов ќе им потпише дипломатски имунитет.

И толку.
28-05-2011, 11:00 PM
Reply
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,135
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#4

Според мене ако на избори победи СДСМ, на Грујо главата ќе лета. Од една проста причина, премногу рани и со многу доверливи луѓе на СДСМ се скара.
Прво на Фрчко му го уништи сонот, да биде претседател, потоа му се однесуваше заканувачки. Кога имаше шанса да ја спорведе лустрацијата, не ја спроведе. Туку цело време само се закануваше со лустрацијата.
Второ, сега додека траат изборите Б.Ц. постојано го напаѓа и исмејува. Па дури се однесува како некој незапашлив Фалангист во слузба на царот Александар Македонски, и со својата незапирлива цврстина ја освојува и Индија.
Трето, го затвори Велија Рамковски, сеуште не е започнат судскиот процес против него.
Што се однесува до другите негови Фалангисти, тие ќе останат слободни и ништо нема да им недостига, туку ќе бидат најадени и сити, а и барем волкот (СДСМ) ќе биде сит и најаден.
Со кратки црти кажано, преставено во овој вестерн со Клин Иствуд:"He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future." -- George Orwell
"Тој што ја контролира сегашноста,тој го контролира минатото.Тој што го контролира минатото ја контролира иднината." Џорџ Орвел
_____________________________________________________________

http://www.cd-macedonia.com
29-05-2011, 06:11 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#5

Гласав за Зинго ама и Латас некако изгледа како најверојатен кандидат за у апс по евентуалната победа на СДСМ.
Раните што идеолошкиот побратим Ѕинго им ги нанесе со преминување во таборот на ВМРО-ДПМНЕ сеуште се паметат и само затвор за мистер Иванов ги залечува...
Про- србинот Латас, побратимот по географска ориентација со СДСМ, исто така е извесен кандидат за у апсана, едноставно станал “издајица рода свога“...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
29-05-2011, 03:50 PM
Reply
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,135
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#6

(29-05-2011, 03:50 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Гласав за Зинго ама и Латас некако изгледа како најверојатен кандидат за у апс по евентуалната победа на СДСМ.
Раните што идеолошкиот побратим Ѕинго им ги нанесе со преминување во таборот на ВМРО-ДПМНЕ сеуште се паметат и само затвор за мистер Иванов ги залечува...
Про- србинот Латас, побратимот по географска ориентација со СДСМ, исто така е извесен кандидат за у апсана, едноставно станал “издајица рода свога“...

Коњанику, тука грешиш,бидејќи знаејќи го Љубислав Иванов-Ѕинго, тој ќе си го купи патот да не оди во затвор. А и не е толку жестоки во нападите на Бранко, а и не го исмејува толку колку Грујо.

А и Ѕинго, кога заврши НАТО бомбардирањето на Југославија, беше прв Македонски политичар кој отиде на баци рака кај Милошевиќ.
"He who controls the present, controls the past. He who controls the past, controls the future." -- George Orwell
"Тој што ја контролира сегашноста,тој го контролира минатото.Тој што го контролира минатото ја контролира иднината." Џорџ Орвел
_____________________________________________________________

http://www.cd-macedonia.com
29-05-2011, 04:06 PM
Reply
alexdgreat
Unregistered

 
#7

(29-05-2011, 04:06 PM)basilius_2 Wrote:
(29-05-2011, 03:50 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Гласав за Зинго ама и Латас некако изгледа како најверојатен кандидат за у апс по евентуалната победа на СДСМ.
Раните што идеолошкиот побратим Ѕинго им ги нанесе со преминување во таборот на ВМРО-ДПМНЕ сеуште се паметат и само затвор за мистер Иванов ги залечува...
Про- србинот Латас, побратимот по географска ориентација со СДСМ, исто така е извесен кандидат за у апсана, едноставно станал “издајица рода свога“...

Коњанику, тука грешиш,бидејќи знаејќи го Љубислав Иванов-Ѕинго, тој ќе си го купи патот да не оди во затвор. А и не е толку жестоки во нападите на Бранко, а и не го исмејува толку колку Грујо.

А и Ѕинго, кога заврши НАТО бомбардирањето на Југославија, беше прв Македонски политичар кој отиде на баци рака кај Милошевиќ.

Абе каков Ѕинго па тој е еден од тројцата водачи на македонија.
30-05-2011, 02:53 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23
#8

Грујица, затоа што е глуп како ноќ. Сите други си се имаат заштитено.
30-05-2011, 03:11 PM
Reply
aleksandar-alex
Unregistered

 
#9

jas glsava za latas zatoa sto mnogu pocna da pluka javno na sdsm a toa se vika nov bunar kopas vo stariot ne plukaj pa posle e mi se cini mijalkov pa po nego GRUJO i daj boze da izgubat pa da gi vidime u apsana a i jas ako treba ke se prijavam dobrovolec da gi vozam da zatvor na nivnoto posledno vozenje ali site u eden avtobus i toa u ovie novive dvokatnive i na teska robija
31-05-2011, 01:06 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,072
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#10
Quote:Стевчо и Љубе го плашат премиерот

Спомнувањето затворска казна е дежурна тема на митинзите на опозициските партии и од левицата и од десницата

[Image: 5022B9D64C9C654CA6160AB052EA4E27.jpg]

Билјана Јовановска


Стевче Јакимовски, носител на листа на СДСМ во Третата изборна единица, завчера во дебатна емисија на ТВ Алфа најдиректно го прозва премиерот Никола Груевски за зделките поврзани со Националната платежна картичка, најавувајќи дека по 5 јуни, „лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ќе се најде во затворот во Шутка“.

Спомнувањето на затворската казна е дежурна тема и на митинзите на опозициските партии и од левицата и од десницата. Јакимовски и на митингот во Штип, говорејќи за наводниот криминал на актуелната владејачка гарнитура, порача дека сите актери ќе одговараат, директно посочувајќи дека „цела Шутка ќе биде вмровски затвор“. Тој обвини дека само за НПК „криминалот тежи три милиони евра, а оној за ОКТА 3,3 милиони долари“. Љубе Бошковски, пак, секоја вечер од митинзите најавува дека и тој ќе бил благонаклонет кон Груевски: „Од премиерската плата ќе му плаќам топол затворски оброк, исто како што и тој се грижеше за мене додека бев во затворот во Хаг“.

За ваквите обвинувања вчера се обидовме да добиеме коментар од ВМРО-ДПМНЕ, конкретно од Илија Димовски, директор на Центарот за комуникации, но тој не одговори на ниту еден телефонски повик. Затоа, пак, Стевче Јакимовски и во изјавата за „Утрински весник“ беше директен: „Груевски нема каде да оди. Се' што говорам е документирано, и за Националната платежна картичка и за случајот ОКТА. Неговата директна вмешаност е чиста како солза бидејќи на скандалозните, криминални документи стои неговиот потпис. Се работи за огромни износи пари, а Никола Груевски, кој во тоа време беше министер за финансии, конечно, ќе мора да одговара. Ќе мора да објасни за што тој го употребувал воениот данок во 2001 година кога се случуваше конфликтот и кога ни гинеа луѓе на Карпалак. Исто како што ќе мора да ја појасни целата постапка за трансферот на државни пари, кој е правен преку фирмата на синот на Благородна Дулиќ. Според мои сознанија, иако во случајот нема ништо спорно, целата постапка ја закочи јавниот обвинител“.

Јакимовски нагласува дека СДСМ не се служи со монтировки, како што тоа во континуитет го прави Владата на ВМРО-ДПМНЕ, туку само ќе инсистира да продолжи постапката за предметот што го предаде Антикорупциска комисија во Јавното обвинителство уште во 2005 година.

И тогашниот претседател на Антикорупциска комисија, Драган Малиновски, вчера ни потврди дека за нив случајот бил многу јасен. Ниту еден од членовите на ова тело кога го разгледувале случајот за Националната платежна картичка, како што тврди, немал дилеми дека постојат докази за сторено кривично дело.

Малиновски во телефонски разговор појасни: „Кога го разгледавме овој предмет, поведовме иницијатива до Јавното обвинителство за кривично гонење на актерите што беа поврзани со аферата. Го доставивме целиот предмет во 2005 година и во повеќе наврати баравме, се интересиравме зошто не се постапува по наодите. Тоа беше една од причините за жестокиот судир што го имавме со јавниот обвинител Прчевски, кој не постапуваше според нашите набележани наоди. За нас антикорупционерите ништо не беше спорно, констатиравме злоупотреби по повеќе основи, но најголемите беа направени преку фирмата ’Вистапроцесинг‘ на синот на Благородна Дулиќ. Само за неиспорачаните автомати за платежните картички, откривме финансиски злоупотреби во износ од над три милиони евра што беа префрлени, односно авансно платени со профактура за набавка на банкоматите“, вели Малиновски.

#


Грујо нека му ја мисли ако изгуби. Ови на него ептем му се намерачиле.
Iconwaveea9Iconwaveea9Iconwaveea9
31-05-2011, 11:13 PM
Reply