Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Вестник "Вардар"
Author Message
"Вардаръ"
Unregistered

 
#1
1cool 
Ова е првиот брой на вестник "Вардар" за 2011 г. Традицията се возобнови....
Ке го видите оригиналниот тестамент на првиот председател на ВМРО д-р Христо Татарчев
http://vardarskamakedonija.blogspot.com/...-2011.html
14-04-2011, 09:06 PM
Reply


Messages In This Thread
Вестник "Вардар" - by "Вардаръ" - 14-04-2011, 09:06 PM
RE: Вестник "Вардар" - by KRAZISTA - 15-11-2011, 12:44 PM