Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Утрински Весник за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9
#56

50
12.12.2006, 16:33
„Утрински“ е единствениот на националната линија


Слободан Камчев, Минеаполис, САД

„Утрински весник“ е единствениот што деновиве ја има улогата на бранител на македонските национални интереси. Следејќи ги редовно дневните он-лајн изданија, со жалење констатирав дека само „Утрински весник“ е тој што го афирмира и поддржува македонското малцинство во Бугарија. Игнорирањето на другите дневни весници на ова фундаментално прашање само зборува за нивниот жолт или полужолт карактер.

Браво за „Утрински“, проевропски ориентиран и единствен македонски медиум кој држи до новинарските етички стандарди.

http://utrinski.com.mk/?ItemID=2A98E2278...276430556C
Без Ботев няма България
21-01-2013, 06:26 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Утрински Весник за България - by Топорчо - 21-01-2013, 06:26 PM