Добредојдовте
 • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
 • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
 • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

ДенPlusInfoДенешенZuluМакфаксМИА NetPressДневникУтрински ВесникВечерНова МакедонијаКапиталГлобус

Фокус-BGVecernji-HRBlic-SRVijesti-CGDnevniavaz-BiHAlbaniannews-ALKoha-KOCIACIA MacedoniaTribuneМакедонски Спорт


reklama

[-]
Forum Threads Posts Last Post
Forum Contains New Posts Дискусиja
ВИРТУЕЛНА ТРКАЛЕЗНА МАСА ЗА РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО МАКЕДОНСКАТА ЛУСТРАЦИЈА

 • Учесници во дискусијата : Боцевски Ивица, Дамовски Александар, Петровски Јордан, Поповски Дане, Трајановски Жарко
 • 16 94 РЕЗОЛУЦИИ ЗА ОСУДА НА КОМ...
  11-01-2015 06:40 PM
  by Администратор
  Forum Contains New Posts Политика
  Дневни политички вести и настани во и околу Македонија
  Moderated By: acko, Boris Lazarov
  864 31,697 КОЈ И ЗОШТО ПУКА ВО КУМАН...
  Yesterday 09:51 PM
  by ЈорданПетровски
  Forum Contains New Posts МАКЕДОНСКО ДНО: ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ И НОВИНАРИ ДИРИГРАНИ ОД ....
  Политички партии и новинарски текстови кои по оценка на дискутантите треба да останат одбележени
  17 167 ВМРО КОМУНИСТИЧКА
  28-01-2015 04:21 PM
  by Larsson
  Forum Contains New Posts КОЛУМНИ
  Колумни од наши колумнисти
  40 90 Санта Клаус на лошата Мак...
  23-12-2014 08:45 AM
  by трендафил
  Forum Contains New Posts ПОЛЕМИКИ
  Место каде што ке постираме и дискутираме за интерсни поелмики. Полемики помеѓу политичари, новинари, интелектуалци ...
  Moderated By: hristo
  97 463 ГЕРОСКИ ВС ГРУЕВСКИ
  Yesterday 10:01 PM
  by ЈорданПетровски
  Forum Contains New Posts Диjаспора
  За Македонците надвор од Македонија.
  Moderated By: poprushev
  29 217 ЛАГИТЕ ОСНОВ НА ДЕЛУВАЊЕ ...
  13-07-2013 03:35 PM
  by ЈорданПетровски
  Forum Contains New Posts Вести од светот
  Настани од Балкан, Европа и светот
  Moderated By: hristo, poprushev
  184 951 ЗОШТО СЕ РАСПАДНА ЈУГОСЛА...
  22-05-2015 07:11 AM
  by hristo
  Forum Contains New Posts Mедиуми
  Печатени и електронски медиуми
  Moderated By: hristo, poprushev
  22 1,080 Македонските медии за Бъл...
  04-02-2014 11:59 PM
  by Valkanizater

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Forum Contains New Posts Историjа
  Дискусии околу македонската и светската историја.
  Moderated By: acko, Пеницилин, Gnoj
  318 22,112 КОЈ ЈА РАСТУРИ ЈУГОСЛАВИЈ...
  18-05-2015 01:12 PM
  by ЈорданПетровски
  Forum Contains New Posts ПОЛИЦИСКО ПОЛИТИЧКО ПОДЗЕМЈЕ
  улогата и учеството на СДБ во политичкиот живот на Македонија
  Moderated By: acko, Пеницилин
  14 36 БОГОЕВСКИ ГО ПРОДОЛЖУВА С...
  18-02-2015 11:35 PM
  by ЈорданПетровски
  Forum Contains New Posts Религиjа
  Православие, други религии
  Moderated By: acko, Пеницилин
  66 264 Атеистичка Црква и 10 Ате...
  11-05-2015 01:50 PM
  by Flok

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Forum Contains New Posts Mises
  Сѐ врзано со Австриската Економска Школа
  10 28 Раѓањето на Австриската ...
  02-06-2013 11:06 AM
  by ЈорданПетровски
  Forum Contains New Posts Економија и Финансии
  Економијата во Македонија, инвестиции, идеи за бизнис, пари, профит и благосостојба. Како да го постигнеме тоа.
  71 346 ЗАМКАТА НАРЕЧЕНА СТРАНСКИ...
  25-05-2015 01:47 PM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Forum Contains New Posts Муабети за на маса
  81 588 Честитки по повод реизбор...
  06-05-2015 11:53 PM
  by Flok
  Forum Contains New Posts Спорт
  39 109 Лига на шампиони
  21-03-2015 02:53 PM
  by mickey
  Forum Contains New Posts Здравjе, Храна, Вино

  Moderated By: mence
  33 351 Диети
  29-09-2013 05:11 PM
  by Accipiter82
  Forum Contains New Posts Музика, Филм, Литература

  Moderated By: basilius_2, hristo
  77 658 ИСТОК-ЗАПАД
  22-05-2015 02:25 AM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Forum Contains New Posts Известувања од Администраторот 12 41 УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ НА КО...
  22-04-2015 12:30 PM
  by ЈорданПетровски
  Forum Contains New Posts Прашања до Администраторот 17 273 Това е форумът на ЈорданП...
  02-02-2015 04:07 AM
  by Администратор

  [-]
  Board Statistics
  Board Statistics
  Our members have made a total of 59,470 posts in 2,020 threads.
  We currently have 334 members registered.
  Please welcome our newest member, Пиринскиот Цар
  The most users online at one time was 6,568 on 22-06-2013 at 03:40 AM
  Board started on 12-28-2009 and existed for 5 years, 5 months and 1 days.
  Mark All Forums Read | Forum Team | Forum Statistics

  Forum Contains New Posts
  Forum Contains New Posts
  Forum Contains No New Posts
  Forum Contains No New Posts
  Forum is Locked
  Forum is Locked