Добредојдовте
 • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
 • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
 • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

ДенPlusInfoДенешенZuluМакфаксМИА NetPressДневникУтрински ВесникВечерНова МакедонијаКапиталГлобус

Фокус-BGVecernji-HRBlic-SRVijesti-CGDnevniavaz-BiHAlbaniannews-ALKoha-KOCIACIA MacedoniaTribuneМакедонски Спорт[-]
Forum Threads Posts Last Post
Дискусиja
ВИРТУЕЛНА ТРКАЛЕЗНА МАСА ЗА РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО МАКЕДОНСКАТА ЛУСТРАЦИЈА

 • Учесници во дискусијата : Боцевски Ивица, Дамовски Александар, Петровски Јордан, Поповски Дане, Трајановски Жарко
 • 20 112 КАКО ДА ЈА СПАСИМЕ МАКЕДО...
  04-04-2019, 01:41 AM
  by ЈорданПетровски
  Политика
  Дневни политички вести и настани во и околу Македонија
  Moderated By: acko, Boris Lazarov
  1,343 35,089 КОЈ И ЗОШТО ПУКА ВО КУМАН...
  16-05-2019, 01:26 PM
  by ЈорданПетровски
  МАКЕДОНСКО ДНО: ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ И НОВИНАРИ ДИРИГРАНИ ОД ....
  Политички партии и новинарски текстови кои по оценка на дискутантите треба да останат одбележени
  31 217 СРБОКОМУНИЗМОТ СЕ ПОСИЛЕН
  14-02-2019, 03:55 PM
  by ЈорданПетровски
  КОЛУМНИ
  Колумни од наши колумнисти
  64 118 ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА ДАВКО...
  09-04-2019, 08:15 PM
  by ЈорданПетровски
  ПОЛЕМИКИ
  Место каде што ке постираме и дискутираме за интерсни поелмики. Полемики помеѓу политичари, новинари, интелектуалци ...
  Moderated By: hristo
  173 690 ПИТЕРСОН ВС ЖИЖЕК ИЛИ ЖИЖ...
  11-05-2019, 12:58 AM
  by ЈорданПетровски
  Диjаспора
  За Македонците надвор од Македонија.
  Moderated By: poprushev
  32 230 Зоран ИВАНОВСКИ, кандидат...
  17-09-2016, 01:58 AM
  by МрачниотКоњаник
  Вести од светот
  Настани од Балкан, Европа и светот
  Moderated By: hristo, poprushev
  215 1,044 ДАЛИ ДОН МИЛО КЕ ПАДНЕ ОД...
  23-02-2019, 02:39 AM
  by ЈорданПетровски
  Mедиуми
  Печатени и електронски медиуми
  Moderated By: hristo, poprushev
  28 1,088 ШТО Е ПРИЧИНАТА ЗА ВОЈНАТ...
  01-11-2018, 01:23 PM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Историjа
  Дискусии околу македонската и светската историја.
  Moderated By: acko, Пеницилин, Gnoj
  378 22,375 “Пробив” на Сремски Фронт...
  17-05-2019, 08:26 PM
  by montehristo
  ПОЛИЦИСКО ПОЛИТИЧКО ПОДЗЕМЈЕ
  улогата и учеството на СДБ во политичкиот живот на Македонија
  Moderated By: acko, Пеницилин
  91 256 ДАЛИ МОЛЊНИТЕ НА ИЛИЈА ГР...
  16-05-2019, 04:37 PM
  by ЈорданПетровски
  Религиjа
  Православие, други религии
  Moderated By: acko, Пеницилин
  65 262 СРПСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВ...
  03-03-2019, 10:25 PM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Mises
  Сѐ врзано со Австриската Економска Школа
  13 39 АТАК ВРЗ ЛОГИКАТА И РАЗУМ...
  05-10-2017, 01:32 AM
  by ЈорданПетровски
  Економија и Финансии
  Економијата во Македонија, инвестиции, идеи за бизнис, пари, профит и благосостојба. Како да го постигнеме тоа.
  95 386 ПАТОТ ДО ЕКОНОМСКА БЛАГОС...
  09-02-2019, 02:37 AM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Муабети за на маса
  92 608 ЧОВЕКОТ САКА ДА БИДЕ ЛАЖА...
  01-02-2019, 02:49 AM
  by ЈорданПетровски
  Спорт
  41 111 МАКЕДОНИЈА ГИ ЗАБОРАВИ СТ...
  21-08-2016, 09:50 AM
  by ЈорданПетровски
  Здравjе, Храна, Вино

  Moderated By: mence
  34 352 10 НАЈДОБРИ ОВОШТИЈА ЗА Д...
  19-02-2019, 03:25 AM
  by ЈорданПетровски
  Музика, Филм, Литература

  Moderated By: basilius_2, hristo
  77 659 ГОЛИ ОТОК-ОСТРОВ НА СМРТТ...
  08-02-2019, 02:08 AM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Известувања од Администраторот 12 41 УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ НА КО...
  22-04-2015, 12:30 PM
  by ЈорданПетровски
  Прашања до Администраторот 17 273 Това е форумът на ЈорданП...
  02-02-2015, 04:07 AM
  by Администратор

  [-]
  Board Statistics
  Board Statistics
  Our members have made a total of 63,989 posts in 2,836 threads.
  We currently have 213 members registered.
  Please welcome our newest member, Spiro Makazliev
  The most users online at one time was 6,568 on 22-06-2013 at 03:40 AM
  Board started on 12-28-2009 and existed for 9 years, 4 months and 23 days.
  | Forum Team | Forum Statistics

  Forum Contains New Posts
  Forum Contains New Posts
  Forum Contains No New Posts
  Forum Contains No New Posts
  Forum is Locked
  Forum is Locked